Egy lépésre a bajnoki döntőtől a BRSE!

MK döntő 11

Jászberényi RK—Linamar-Békéscsabai RSE 0:3 (—19, —13, —26)

Röplabda NB I-es női mérkőzés, elődöntő, 2. mérkőzés. Jászberény, 600 néző. V.: Mezőffy, Éva.

Jászberény: BRKOVIC, Gardovic, Pintér, BLEICHER N., MISHONOVA, Krstojevic. Cs.: Lékó (liberó), Borsos, Bleicher R., Gregor, Takács, Kovács F. Vezetőedző: Deme Gábor.

Békéscsaba: Soós, Szakmáry, CLEMENT, Tálas, MATIC, Bodnár. Cs.: MOLCSÁNYI (liberó), Korniss I., Fábián, Holst. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:0, 5:5, 8:5, 9:9, 12:9, 13:13, 14:15, 16:15, 16:21. 2. szett: 2:8, 5:9, 5:11, 8:12, 8:16, 10:24. 3. szett: 5:2, 8:5, 9:8, 10:10, 13:11, 13:15, 15:15, 15:17, 17:17, 20:18, 23:20, 23:22, 24:24, 24:25, 26:25.

Az elődöntő második mérkőzése előtt fogadkoztak a hazaiak, hogy ezúttal nem csak megráncigálják az oroszlán bajszát, hanem megtörik a csabai gárda parádés veretlenségi sorozatát. Ennek megfelelően a jászságiak kezdtek jobban, az első technikai szünetnél 8:5-öt mutatott az eredményjelző. Innentől a vendégek fokozatosan zárkóztak fel, de egyenlíteni csak a játékrész második felében, köszönhetően a parádés nyitás sorozatot produkáló Korniss Ildikónak is. Ez a lendület elegendőnek is bizonyult a békéscsabai szett győzelemhez.

A második etapban blokk bemutatót tartott a BRSE center párosa, ezzel látványosan elbizonytalanítva a jászberényi próbálkozásokat. Mezőnyben is remekül működött a csabai gépezet, így viszonylag hamar komoly előnyre tett szert Sasa Nedeljkovic alakulata, amelyet meg is tartott a játékrész végéig.

{jumi [*3]}

A harmadik szakaszban mintha biztosnak gondolta volna győzelmét a vendégcsapat, amely kis híján megbosszulta magát, hiszen a berényiek vérszemet kaptak és a hajrára 23:20-as előnyt is szereztek. A végjáték horrorisztikus izgalmakat hozott, több szettlabdája volt a hazaiaknak, de a BRSE higgadt tudott maradni és megfordította az állást és megnyerte a mérkőzést.

A csabaiak őrzik veretlenségüket és már csak egy győzelemre vannak a döntőtől. A harmadik találkozót vasárnap 16 órától rendezik Békéscsabán.

Deme Gábor: — A második játszma miatt vagyok elkeseredve, az első és a harmadik rendben volt. A Békéscsaba jobb csapat, gratulálok a győzelméhez! Szeretnénk tisztesen helytállni a harmadik mérkőzésen.

Sasa Nedeljkovic: — Mást vártunk a Jászberénytől, amely korábban az első két játszmában volt topon, most viszont a harmadikban harcolt nagyot. A kritikus pillanatokban azonban jobban koncentráltunk ebben az időszakban. Jó mérkőzést játszottunk, népes publikum előtt, vasárnap is számítunk a hűséges szurkolóinkra.