Fontos idegenbeli győzelem a szerdai kupameccs előtt!

Aluprof-TF Budapest—Linamar-Békéscsabai RSE 2:3 (—12, 20, —13, 22, —12)
NB I-es női röplabdamérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Mezőffy, Bátkai-Katona Ágnes.

TF: Guncheva, Szabó A., Czina, Trivunic, Gyimes, Takács. Csere: Kötél (liberó), Török, Fábián. Vezetőedző: Gubik János.

Békéscsaba: Dabics, Soós, Bodnár, Radonjics, Molcsányi, Clement. Csere: Szpin (liberó) Korniss, Nagy V. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:8, 4:13, 7:18, 11:23, 12:25. 2. szett: 4:4, 13:13, 19:16, 23:18, 25:20. 3. szett: 1:5, 5:11, 7:16, 8:20, 13:25. 4. szett: 4:3, 10:8, 15:8, 20:14, 22:20, 25:22. 5. szett: 1:4, 6:5, 7:8, 11:12, 12:15

Nagy kérdés volt a mérkőzés előtt, hogy az elmúlt két mérkőzésen vereséget szenvedő címvédő képes lesz-e megszakítani negatív sorozatát, ráadásul úgy, hogy a csapatból többen lázas betegséggel vállalták a játékot.

Lendületesen kezdett a Békéscsaba, maximálisan betartva a taktikai utasításokat. Tetemes előnyre tettek szert, okos játékkal meg is tartották előnyüket a szett végéig. A második játékrészben felpörgött a hazai csapat, s bizony nagyon komoly küzdelemre késztette Molcsányiékat. A szett közepén át is vette a vezetést a TF. Visszaesett a vendégek feladó teljesítménye, és kiegyenlített a házigazda. A harmadik felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A BRSE rátett egy lapáttal, javultak az egyéni teljesítmények, így jelentős előnyre tettek szert a vendégek, így visszavették a vezetést. A 4. szettben érthetetlen módon hullámvölgybe kerültek a csabaiak, sorozatos hibáikat jól használták ki a fővárosiak. A BRSE tett egy kísérletet a felzárkózásra, de sikertelenül és ismét egyenlő lett az állás. A záró szettben mindent beleadtak a vendégek, s bár egy pillanatra úgy tűnt, hogy ismét gondok lehetnek, remek nyitásokkal és blokkokkal sikerült megtörni a roppant lelkes házigazdákat.

A békéscsabaiak nagyon igyekeztek bizonyítani, hogy a Gödöllő és az Újpest elleni bajnokin elszenvedett két vereség kisiklás volt csupán. Helyzetüket nem könnyítette meg, hogy a csapatból a héten többen is betegséggel küszködtek. Az akaratra és a küzdeni tudásra azonban ismét nem lehetett panasz, a fontos pillanatokban ismét sikerült jó döntéseket hozniuk és ezzel — ha pontvesztéssel is — de sikerült megszerezniük a győzelmet, amely jót tehet a lelkeknek a szerdai Magyar Kupa rangadó előtt.

Kormos Mihály: — Simának indult, de végig nagyon meg kellett küzdeni a két pontért. Gőzerővel készülünk a szerdai Újpest elleni hazai kupavisszavágóra, ahol számítunk a szurkolók segítségére.