Linamar-Békéscsabai RSE—Vasas Óbuda 3:2 (17, 17, —22, —16, 11)

Röplabda NB I-es női mérkőzés. Békéscsaba, 900 néző. V.: Csizmarik, Bodrogi.

Békéscsaba: Tálas, Soós, Clement, Bodnár, Matic, Szakmáry. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Fábián, Nagy V., Ilyés, Korniss. Edző: Sasa Nedeljkovic.

Vasas Óbuda: Miklai, Rodrigues, Hardy, Szombathelyi, Klein, Vacsi. Cs.: Tóth A. (liberó), Durst, Windisch, Villám. Mb. edző: Buday Balázs.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:0, 3:3, 8:6, 13:9, 13:13, 20:15, 24:17. 2. szett: 4:1, 6:6, 10:6, 13:8, 16:11, 17:14, 19:14, 22:15. 3. szett: 0:3, 4:5, 4:8, 10:11, 14:18, 17:21, 20:21, 21:24. 4. szett: 2:2, 6:10, 10:17, 14:23. 5. szett: 3:0, 6:1, 9:3, 9:6, 14:6.

A Kolbászfesztivál előestéjén rendezték a női röplabda bajnokság csúcsrangadóját, amelyen az előző két szezon döntősei néztek farkasszemet egymással. Szép számú nézősereg gyűlt össze kezdésre, így kiváló hangulatban kezdődött a találkozó. A Vasas négy légiósa közül ezúttal az amerikai Tess Rountree maradt ki.

Nem sokat teketóriáztak a felek, komoly adok – kapok vezette fel a mérkőzést. A tapintható feszültséget a sorozatos nyitásrontások éreztették. 13:13-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd robbantott a hazai gárda, amely elsősorban a Tálas remek labdáiból élő Matic jóvoltából meglépett és behúzta az első szettet.

A 2. játszmát is elementáris erővel indította a BRSE, amely a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél. Budai Balázs időkérésekkel próbálta megtörni a csabai lendületet, de nem tudta megállítani a hazaiak robogását, így összességében már 2:0 arányban vezettek Soósék.

Szerencsétlen „átcsorgott” labdák jelentettek pontokat a Vasasnak a 3. játszma kezdetén. Ez mintha felszakította volna a gátakat és a meccsen szokatlan módon ezúttal a hazaiaknak kellett üldözni a vendégeket, egészen a játszma végéig, Soósék hiába jöttek fel többször is egy pontra, szépített a Vasas.

Az angyalföldiek teljesen más arcukat mutatták a negyedik felvonásban, minden téren feljavult a játékuk, hosszabbá váltak a labdamenetek, amelyből bizony legtöbbször a piros-kékek kerültek ki győztesen, csabai szempontból folytatódott a kedvezőtlen tendencia. Hét egységgel meglépett a remekül sáncoló Vasas, a Békéscsaba pedig sehogy sem tudott kimászni a gödörből, jöhetett a döntő szett.

Jöhetett a mindent eldöntő 5. szett, amelyben összekapta magát a házigazda és fokozatosan húzott el, az akkor már fáradó ellenfelétől és végül 135 perces idegtépő csata után a bajnoki címvédő ünnepelhetett.

Sasa Nedeljkovic: — Frissek voltunk az első két szettben, jól mezőnyöztünk, ám a harmadikban azt hittük, hogy magától megoldódik a mérkőzés és a negyedikben sem változott a helyzet. A döntő szettben már azt a játékot hoztuk, amit vártunk.

Buday Balázs: — Az elején sokat hibáztunk, megléptek a hazaiak, akik később is jól játszottak. A harmadikban felszabadulttá váltunk, jól védekeztünk, és kiegyenlítettünk. Az utolsó játszma előtti intermezzó megzavart bennünket, a csabaiak megnyugodtak és megnyerték a mérkőzést.