Győzelem a szegedi Titkos Lajos Emlékversenyen

2018. január 21-én Szegeden rendezték meg a Titkos Lajos Emlékversenyt az U11 korcsoportnak, ahol a megjelent 16 csapatból a BRSE négy utánpótlás csapattal lépett pályára.
Eredményes napot is zártak a csabaiak, hiszen a legjobb négybe két csabai gárda is bejutott, ahol a Pelle Míra gardírozta Petőfi Utcai Általános Iskolára épülő egylet nagyszerű játékkal megnyerte a rangos eseményt.
A sorsolás nem nagyon kedvezett a BRSE 2-nek (Erzsébethelyi Általános Iskola), hiszen négy győztesen megvívott, de zsinórban lejátszott mérkőzés után azonnal az elődöntőben kellett volna helyt állni a fiataloknak, majd a bronzmeccsen, amit pihenés nélkül már nem tudtak sikeresen teljesíteni, így negyedik helyen végetek.

Végeredmény

BRSE I. – 1. hely
Csapat: Nánási Zoé, Fürj Nóra, Tóth Lilien, Csatári Zsanna, Lovas Noémi
Edző: Pelle Míra
A lányok végig magabiztos, stabil játékkal, veretlenül nyerték a tornát. Aranyéremmel érkeztek haza Békéscsabára.
A különdíjat Nánási Zoé kapta.

BRSE II. – 4. hely
Csapat: Hermeczi Bernadett, Gajdács Lina, Kuba Boglárka, Makra Jázmin, Nagy Emese, Stefanik Nikol
Edző: Sinkáné Kiss Anikó
Ezen a tornán először vettek részt a lányok, ahol 4 meccset veretlen szettekkel, koncentrált játékkal játszottak le. Az utolsó 2 meccset már fáradtan küzdötték végig a Vasas 1-es és a 2-es csapatával, ahol szoros küzdelemben, de alul maradtak.

BRSE III. – 14. hely
Csapat: Zöld Petra, Szabó Nikolett, Matuska Orsolya, Erdélyi Dalma, Szikora-Pribojszki Petra
Első országos versenyükön szép érintésekkel, az edzői utasítást betartva játszottak a lányok.
BRSE IV. – 15. hely
Csapat: Erdős Dalma, Puskás Dóra, Stir Berta, Tóth Anna, Vavrek Borka, Vozár Dominika.
Edző: Kocziha Mariann
A versenyre gyakorlás céljából érkeztek a lányok, mivel szinte valamennyien idén kezdte el az alapérintéseket tanulni. Csoportjukban egy nagyon szoros mérkőzésen, döntőszettben 14:16-ra szenvedtek vereséget, így nagyon picin múlott, hogy nem a 7-12. helyért küzdhettek tovább. Szépen fejlődő játékukkal 15. helyen zárták a versenyt.

Gratulálunk a gyerekeknek a szép eredményekhez és felkészítő edzőiknek!