Hatalmas csatában, fontos csabai győzelem

Linamar-Békéscsabai RSE—Fatum-Nyíregyháza 3:1 (22, 20, —22, 23)

NB I-es női röplabda-mérkőzés, negyeddöntő, 1. találkozó. Békéscsaba, 800 néző. V.: Halász Enikő, Pőcze A.

Békéscsaba: SKAYHAN 3, Soós N. 17, NAGY V. 11, RADONJIC 21, Molcsányi R. 7, Clement 14. Cs.: Szpin (liberó), Bagyinka. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Nyíregyháza: ERDŐSNÉ 5, Erdős, VALDEZ 21, Vén 7, Ribeiro 9, SIKOS 13. Cs.: Roma (liberó), AKIMOVA, Andrejkovics 1. Vezetőedző: Kőhalmi Richárd.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:4, 4:4, 7.6, 9:10, 15:13, 16:16, 18:16, 21:17, 22:20, 24:22. 2. szett: 4:1, 4:3, 6:3, 8:7, 11:14, 15:14, 19:17, 22:18. 3. szett: 1:3, 4:3, 4:7, 5:10, 8:11, 11:12, 13:14, 14:17, 17:17, 17:20, 19:21, 20:23, 22:24. 4. szett: 3:1, 3:3, 5:6, 6:8, 8:8, 11:10, 11:13, 13:17, 17:18, 17:22, 22:23,

A hétköznapi mérkőzés ellenére szép számú szurkolósereg előtt kezdte meg a címvédő BRSE rájátszás, a szezon közepére jelentősen megerősített FATUM Nyíregyháza gárdája ellen. A vendégek a mérkőzés előtti nyilatkozataikban hangoztatták, hogy a győzelem reményében érkeznek Békéscsabára, hiszen a szezon előtt a nyírségiek is a legjobb négy közé jutás tűzték ki célul.

Ennek megfelelően határozottan kezdte a mérkőzést a szabolcsi csapat, az első szettben egy darabig Soóséknak kellett szaladni az eredmény után. A kezdeti idegesség után letisztult a hazaiak játéka, de így is fej-fej mellett haladtak a csapatok, az légiósokkal telitűzdelt nyírségiek nagyon szívták magukat. Az igazi áttörést a játszma utolsó szakasza hozta meg, ekkor már a megfelelő hőfokon üzemelt a hazai gépezet. 22:20-nál Akimovát is bevetette Kőhalmi Richárd edző, de ezúttal ő sem tudott csodát tenni és Clement remek ütéssel zárta le a szettet.

Rátett egy lapáttal a Békéscsaba, már a második játék elején igyekezett elhúzni, de nem hagyták magukat a vendégek szívósan tapadtak, sőt a vezetést is átvették. Felváltva vezettek a csapatok, de a Nagy Viktória – Sarah Clement center páros elkezdte termelni a pontokat és amikor Ivana Radonjic is csatlakozott hozzájuk, akkor dűlőre vitte az etapot a BRSE.

A 3. szettben 5:8-nál Kormos Mihálynak korán időt kellett kérnie, mielőtt a remekül támadó és védekező ellenfél meglépett volna.  Mínusz ötről tornázta vissza magát a BRSE, de Erdősék nem adták könnyen magukat tartották a minimális előnyt és meg is nyerték a játékrészt.

Mindez előrevetítette, hogy nem lesz könnyű a negyedik szett a címvédő számára. Akimova, Erdősné és Valdez vitte a hátán a vendégeket, akik a játék közepén jelentős előnyt harcolt ki. Már már úgy tűnt, hogy döntő szettre lesz szükség, amikor a csabaiak megcsillantották küzdeni tudásukat és ledolgozták a hátrányt és megnyerték a lélektanilag mindig nagyon fontos első mérkőzést.

Folytatás vasárnap Nyíregyházán.

Kormos Mihály: — Ahogy az utóbbi években, úgy most is nagyon nehezen tudtuk legyőzni a Nyíregyházát. Az egyenes kiesés szakaszban a győzelem a lényeg, mindegy, hogy az milyen arányú. Dolgozunk azon, hogy stabilabb legyen a játékunk. Győzni megyünk Nyíregyházára.

Kőhalmi Richárd: — Egy—egyes állásnál volt egy kis hiányérzetem, de van még javítási lehetőségünk