Hoztuk a kötelezőt, szerdán immár a legjobb 4 közé jutás a tét!

team 31Linamar-Békéscsabai RSE—Budaörsi DSE 3:0 (17, 16, 18)

Magyar Kupa női röplabdamérkőzés, nyolcaddöntő, visszavágó, Békéscsaba, 250 néző. V.: Bátkai-Katona Ágnes, Ujházi Mónika.

Békéscsaba: Clement 7, Tálas 2, Szakmáry 13, Nagy V. 8, Soós 4, Ilyés 6. Cs.: Molcsányi (liberó), Fábián 1, Korniss I. 5, Kanizsai 2. Edző: Sasa Nedeljkovic.

Budaörs: Szabó K. 2, Bleicher, Kaloda 6, Schumiczky 3, Imreh 4, Izsák 2. Cs.: Ádám (liberó). Edző: Szél Márta.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:6, 10:11, 13:11, 19:13, 23:14. 2. szett: 0:2, 2:6, 8:10, 16:10, 21:14. 3. szett: 3:1, 3:3, 7:3, 14:4, 14:8, 18:9, 19:15, 22:15, 22:18.

Az irreálisan sűrű program következtében a tegnapi vasárnapi sikeres bajnoki mérkőzést követően, hétfőn ismét pályára lépett a Linamar- Békéscsabai Röplabda SE gárdája, ezúttal a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján. Az egy hete megszerzett magabiztos előny (3:0) birtokában léphettek pályára Molcsányi Ritáék, akiknek nyert két szett is elegendő volt a továbbjutáshoz.

Sérülés miatt Szpin Renáta csak a nézőtéren követte az eseményeket, míg Tanja Matic és Bodnár Dorottya ezúttal a cseresarokban szurkolt a társaknak. Helyettük Ilyés Betti és Nagy Viktória volt a kezdőcsapatban.

A mérkőzés nehezen indult, csak az etap második felére érte el az üzemi hőfokot a BRSE. A lelkes vendégek remekül tartották a lépést és nagyobb erőbedobásra késztették esélyesebb ellenfelüket, akik végül magabiztosan hozták a játszmát.

A második szettben Fábián Fanny váltotta Tálast feladó poszton, illetve a saját nevelésű Korniss Ildikó is lehetőséget kapott a csapatkapitány Soós helyén. A játék képében mindez nem okozott gyökeres változást, tartotta kiharcolt előnyét a bajnoki címvédő és a játszma megnyerése már a továbbjutást jelentette.

A harmadik felvonás, ha örömjátékot nem is hozott, de az eddig kevesebb lehetőséget kapó hazai fiatalok megnyerték ezt is, így a BRSE sikerrel vette ezt az akadályt is, kettős győzelemmel. (6:0)

A jövő heti oroszországi túra, majd az azt követő visszavágó, valamint a mozgalmas bajnoki és Közép Európai Liga program miatt nem kell sokat várni a következő mérkőzésre, hiszen szerdán 18 órától a negyeddöntőben a TEVA Gödöllő RC ellen lépnek pályára a csabai lányok a városi sportcsarnokban. Itt a tét, immár a legjobb 4 közé jutás.