Legjobb négy között a BRSE!

Ismét hatalmas küzdelmet hozott a találkozó, több mint két órás csata után vitte dűlőre a címvédő.

Linamar-Békéscsabai RSE—Fatum-Nyíregyháza 3:2 (—22, 19, —19, 23, 9)

NB I-es női röplabda-mérkőzés, negyeddöntő, 3. találkozó. Békéscsaba, 900 néző. V.: Adler, Csikós. Békéscsaba: SKAYHAN 7, Soós N. 14, Nagy V. 6, Radonjic 15, Molcsányi R. 11, CLEMENT19. Cs.: SZPIN (liberó), Bodnár 7, Bagyinka, Korniss 1. Szakmai igazgató: Kormos Mihály. Nyíregyháza: Erdős 2, Sikos 13, Vén 6, Valdez 12, ARAUJO 22, ERDŐSNÉ 6. Cs.: Roma (liberó), Akimova, Hengsperger 2, Andrejkovics. Vezetőedző: Kőhalmi Richárd.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:0, 7:1, 10:3, 10:6, 12:12, 14:15, 15:18, 18:19, 21:24. 2. szett: 2:3, 4:3, 6:4, 6:8, 7:10, 11:11, 15:13, 18:15, 20:17, 20:19, 24:19. 3. szett: 0:2, 1:6, 3:6, 3:13, 6:16, 12:17, 12:20, 15:20. 4. szett: 3:0, 3:3, 6:3, 6:6, 6:8, 9:9, 9:12, 12:13, 13:16, 17:16, 17:19, 19:19, 19:21, 21:22, 24:23. 5. szett: 2:1, 5:2, 9:4, 11:5, 14:8.

Fogadkoztak a szabolcsiak, hogy a két szoros mérkőzés után életben tartják a reményeiket Békéscsabán, míg a hazaiak szerették volna lezárni a párharcot. Kezdetben Molcsányiék akarata érvényesült 5:0-ra, majd 7:2-re is vezetett, a csabai alakulat. Azonban ahogy az eddigi összecsapásokon is, a Nyíregyháza szívósan tapadt és elég volt egy BRSE hullámvölgy, máris a vendégek vezettek, 11:9-nél Kormos Mihály kénytelen volt kikérni az idejét. Pontatlan és kapkodó volt a címvédő játéka, sem nyitásfogadásban, sem pedig támadásban nem volt meggyőző Kormos Mihály alakulata. Ennek is köszönhetően a vendégcsapat megnyerte az első etapot.

Itt már érezhető volt, hogy nem mindennapi csata várható, hiszen az életben maradásért küzdő Nyíregyháza a második szettben is önkívületben harcolt. Kormos Mihály változtatott: a nem túl egészséges Nagy Viktóriát a még nem teljesen gyógyult Bodnár váltotta. Felváltva vezettek a csapatok, a játék közepén feljavult a csabaiak védekezése, így megléptek pár ponttal. Kőhalmi mester harcba küldte Akimovát is, de ez sem segített, a hazaiak kiegyenlítettek.

Majd újabb fordulatot láthatott a szép számú közönség, a harmadik játékrész elején a nyírségiek szinte állva hagyták a csabaiakat, akiknek semmi nem jött be.  Hiába kapaszkodott fel öt pontra a BRSE, hátrányuk túl nagy volt ahhoz, hogy a szett végéig beérjék ellenfelüket.

Nem csitult a dráma a negyedik felvonásban, hol a Csaba, hogy a Nyíregyháza vezetett három ponttal. 12:14-nél a venezuelai Valdez  sérülést szenvedett, nem is térhetett vissza a pályára. Hatalmas csata folyt a pályán, a vendégek Valdez nélkül is nagyot küzdöttek. A szabolcsiak nagyon közel álltak a negyedik mérkőzés kicsikarásához, ám a BRSE már nem először mutatta meg, hogy szinte lehetetlen helyzetből is képes felállni. A szurkolók hangorkánjától vezérelve kiegyenlítettek Soósék.

Ekkor már lélektanilag a Békéscsaba került előnybe, bár Erdősné vezetésével egy pillanatra sem adta fel a vendég gárda, de a BRSE fokozatosan húzott el és Clement pontjával megnyerte ezt a borzasztó nehéz ütközetet.

Nem mindennapi küzdelem után a Békéscsaba 3:0-s összesítéssel jutott a bajnoki elődöntőbe, ahol ellenfele a Gödöllő – Jászberény párharc győztese lesz.

Kormos Mihály: — Azért érdemeltük meg a győzelmet, mert az utolsó leheletünkig küzdöttünk. Sajnáljuk a megsérülő Valdezt.

Kőhalmi Richárd: — Örülök, hogy a békéscsabai közönség is reálisan látta a mérkőzést. Hősök voltunk és hősként jöttünk le a pályáról. Bízom benne, hogy ez a morál, ez a hozzáállás a bajnoki folytatásra is megmarad.