Szombathelyi győzelmével őrzi makulátlan mérlegét a BRSE!

Hungast Haladás – Békéscsabai Röplabda SE 0:3 (-13, -24, -22)

Női Extraliga mérkőzés, Szombathely. Vezette: Szabó, Kiss.

Haladás: Császár 9, Wallner 5, Miranda 13, Csóka 1, Vacsi 6, Lescay 7. Csere: Lojen (libero), Pickering, Marton. Vezetőedző: Leiszt Máté.

Békéscsaba: Evans 3, Sebestyén 6, Klaric 15, Dapic 8, Bodnár 7, Bodovics 6. Csere: Molcsányi (libero), Fábián 1, Szedmák 5, Glemboczki 4. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.

Mérkőzés alakulása: 1. szett: 6:7, 12:18, 13:23. 2. szett: 7:4, 13:13, 19:18. 3. szett: 5:6, 12:15, 18:21.

Az Extraliga legtávolabbi túrája várt a BRSE csapatára szombaton, hiszen a soros bajnoki mérkőzés Szombathelyre szólította Vasja Samec Lipicer együttesét. A szlovén szakember módosított a korábbi felálláson, Glemboczki helyett Sebestyén, míg Pekárik helyett Bodovics kezdett.

Hazai ponttal indult a találkozó, azonban Dapic életerős támadással nyomban egalizált. 6:6-ig szívósan tartotta magát a Haladás, azonban Klaric nyitássorozata után ellépett a BRSE. Bodovics és Evans nagyszerű blokkjaival, Molcsányi remek védekezésével jelentős különbség alakult ki a felek között. Aztán Sebestyén Flóra is becsatlakozott a pontgyártásba, a szombathelyi együttesnek pedig nem volt ellenszere a csabaiak játékára, így 18 perc alatt hoztuk az első játszmát.

A második etapra egy tüzesebb Haladás érkezett a pályára a BRSE gyorsan időkérésre kényszerült, melynek köszönhetően 9-nél utolértük a hazaiakat. Erre is volt válasza a vasiaknak, élvezetes találkozó alakult ki. A szett közepén a 2 pontos hátránynál kettős cserével próbálkozott vezetőedzőnk, melyet követően Szedmák azonnal beköszönt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrára fordulva egyenlőt mutatott az eredményjelző. Jött Glemboczki, majd Bodnár két hatalmas blokkja, de hiába volt 3 szettlabdánk, 24-nél kiegyenlített a Haladás, igaz ezzel el is lőtték a puskaporukat, hiszen a következőt két pontot a BRSE szerezte, ezzel 0:2-ra alakítva a szettek állását.

A harmadik etap elején magához ragadta a kezdeményezést csapatunk, érezhető volt, hogy mielőbb le akarják zárni a találkozót Molcsányiék. Nem adta magát azonban könnyen a hazai együttes, hosszú labdameneteknek tapsolhatott a nagyérdemű. Ekkor “fiatal sorunk” volt a pályán, egyetlen légióssal Klaric személyében. 21:21-nél Glemboczki remek nyitásfogadás után, hatalmas bombát zúdított a túloldalra, majd szintén Ő takarta be az ellenfelet, amivel ismét előnyhöz jutottunk, melyet sikerült megtartanunk a mérkőzés végéig.

Szombathelyi győzelmével őrzi hibátlan mérlegét csapatunk, mely legközelebb a Kaposvár ellen lép pályára hazai környezetben, pénteken 18 órától.

MESTERMÉRLEG:

Leiszt Máté: Gratulálok a Békéscsabának a győzelemhez, de csapatomra is büszke vagyok, mert amit kértem Tőlük, maximálisan megvalósították. Külön gratulálok Csóka Lilinek, aki feladó poszton remekül helytállt.

Vasja Samec Lipicer: Gratulálok a hazaiaknak, nagy küzdelemre késztették fiatal csapatomat egy remek hangulatú találkozón. Külön örülök, hogy az eddig kevesebb szerephez jutó Bodovics Hanna és Sebestyén Flóra is élt a kapott lehetőséggel.