Száz mérkőzést játszottak hétvégén a legkisebbek

Száz mérkőzést játszottak hétvégén a legkisebbek

Szombaton került megrendezésre az idei év első, BRSE által szervezett zsinór-röplabda verseny az Erzsébethelyi Iskola tornatermében, ahol 100 mérkőzésen közel 100 kislány mérhette össze tudását.

Két kategóriában versenyeztek a lányok, ahol a kezdőknél azok játszottak, akik ebben a tanévben kezdtek el megismerkedni a röplabdázás alapjaival, míg haladók csoportjában lévő lányok már az érintéseket is el kezdték tanulni.

Kezdőknél 20 csapat, haladóknál 15 csapat küzdött meg egymással a dobogó legfelső fokáért. 4 pályán kellett levezényelni a 100 száz mérkőzést ahhoz, hogy a csoportmérkőzések és keresztjátékok után a helyezések sorrendje is eldőlhessen. A tízperces meccsek sokszor egy-két pont különbséggel végződtek. A haladóknál, ahol a döntőt a Gerlai-Baglyok és Jankay-Zöldek játszották és a mérkőzésén végig fej fej mellett haladtak a lányok, s az utolsó pont volt a mindent eldöntő döntő pont.

Nagyon sok izgalmas mérkőzésen vannak túl a lányok, ahol rengeteg örömteli pillanat mellé még néhány könnycsepp is párosult, de a játék öröme mindezeket felülmúlta.

Végeredmény

Kezdők

1. Petőfi – Cica (Szkaliczki Nóra, Enyedi Lara)
2. Szlovák – Viola (Viola-Gulyás Réka, Kender Eszter, Krajcsovicz Hanna)
3. Erzsébethelyi – Szaffi (Tóth Anna Sára, Német Réka)
4. Jankay – Bíbor (Borbola Olívia, Litauszki Nóra)
5. Erzsébethelyi – Vuk (Laurinyecz Fruzsina, Petrovszki Lilla)
6. Jankay – Fehér (Barabás Emese, Laczó Míra)
7. Evangélikus – Szőlő (Kovács Alina, Kovács Réka, Méhész Amira, Szabó Nóra)
8. Petőfi – Őzike (Krizsán Emma, Kazár Boglárka, Gernert Fanni)
9. Evangélikus – Szeder (Barta Flóra, Szeverényi Adél)
10. Erzsébethelyi – Gidák (Hermeczi Nikolett, Hidvégi Martina, Bán Zsuzsanna)
11. Evangélikus – Eper (Oláh Lili, Szabó Zoé)
12. Jankay – Lila (Gyebnár-Szaszák Noa, Szikora Réka)
13. Gerla – Sólymok (Gergely Diána, Orosz Regina)
14. Evangélikus – Málna (Szabados Emma, Kovács Nóra, Bolyán Angéla)
15. Erzsébethelyi – Tigris (Kincses Zsaklin, Szabolcsi Szilvia, Czabai Daniella)
16. Petőfi – Elefánt (Krizsán Anna, Fekete Adrienn, Deák Lara)
17. Erzsébethelyi – Kanga (Botta-Dukát Petra, Jancsik Ildikó, Ruzsin Kiara)
18. Petőfi – Kutya (Kindli Anita, Baukó Noémi, Orvos Lara)
19. Jankay – Rózsaszín (Jenei Linett, Tóth-Veress Gréti)
20. Jankay – Barna (Fogarasi Zsófia, Szabó Kitti)

Haladók

1. Gerla – Baglyok (Kiss Nóra, Orosz Zsófia, Szilágyi Lívia, Tóth Luca)
2. Jankay – Zöldek (Erdős Dalma, Puskás Dóra, Tóth Anna)
3. Petőfi – Párduc (Szabó Mercédesz, Farkas Andrea, Jámbor Jázmin)
4. Evangélikus – Kiwi (Barta Fruzsina, Keviczky Dóra, Palotai Petra, Rajtár Bianka)
5. Evangélikus – Banán (Bali Boglárka, Egeresi Sára, Szász Lívia, Zétényi Szonja)
6. Evangélikus – Mangó (Kovács-Roszik Cintia, Mészáros Melinda, Szabó Zorka, Virág Janka)
7. Jankay – Piros (Baji Panni, Kocsondi Sára, Vozár Tünde)
8. Szlovák – Rózsa (Rózsa-Varga Julianna, Vozár Réka, Szabadi Luca, Garamvölgyi Kasszandra)
9. Petőfi – Oroszlán (Orvos Gréta, Pilán Gréta, Koncza Boróka)
10. Erzsébethelyi – Szenilla (Deák Nóra, Bálint Beatrix, Veres Alexandra)
11. Jankay – Sárga (Eitel Zsófia, Medovarszki Zsófia, Szikora Rebeka, Varga Noémi)
12. Petőfi – Leopárd (Balogh Adél, Kollár Kamilla, Hering Hanna)
13. Jankay – Kék (Stir Berta, Szabó Zsófia, Vavrek Borka)
14. Erzsébethelyi – Aranyhaj (Zemján Zsanett, Aradszki Barbara, Nagy Barbara)
15. Jankay – Vörös (Bálint Réka, Huszár Kamilla, Szalóki Vanda, Széll Luca)