blokkLinamar-Békéscsabai RSE—Jászberényi RK 3:0 (25, 17, 16)

Röplabda NB I-es női mérkőzés, Békéscsaba, 1000 néző.
V.: Tilmann, Bátkai-Katona Ágnes.

Békéscsaba: Soós 7, Szakmáry 11, CLEMENT 9, Tálas 6, MATIC 11, Bodnár 10. Cs.: Molcsányi (liberó), Fábián, Holst, Korniss I., Nagy V. Edző: Sasa Nedeljkovic.

Jászberény: Brkovic 1, Gardovic 2, PINTÉR 8, Bleicher N. 2, MISHONOVA 9, Krstojevic 9. Cs.: Lékó (liberó), Bleicher R., Gregor, Kovács F., Borsos. Edző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:2, 1:4, 5:5, 5:8, 10:15, 12:15, 15:18, 15:20, 18:21, 24:23, 24:25. 2. szett: 4:0, 4:3, 8:4, 11:5, 13:9, 17:9, 20:14. 3. szett: 3:0, 4:4, 9:4, 9:7, 13:9, 13:12, 17:12, 23:16.

A rájátszás során az első mérkőzéseknek mindig kiemelt jelentősége van. Bár a bajnoki címvédő BRSE a párharc esélyese, de a jászberényiek különösebb teher nélkül, a meglepetés reményében érkeztek Békéscsabára.

Ennek megfelelően az első szettben magukhoz is ragadták a kezdeményezést a vendégek, a csabaiak játéka akadozott ebben a periódusban. Deme Gábor tanítványai jól szervezett játékkal rukkoltak elő, és fokozatosan növelték előnyüket. A csabaiak mestere viszonylag gyorsan mindkét idejét kikérte, de a játék képe csak 15:20 után változott meg. Mielőtt nagyobb baj lett volna, észbe kapott a BRSE és Tanja Matic nyitás sorozata után már 23:23 állt az eredményjelzőn. Nem mindennapi végjáték után Molcsányiék örülhettek.

Tanulva az első szettből, a második játékrészt már magas fordulatszámon kezdte a pályaválasztó, ekkor ellentmondást nem tűrően röplabdázott a BRSE. Javult a mezőnymunka és a blokk teljesítmény és Matic mellett Szakmáry is elkezdte termelni a pontokat. Cserékkel próbálkoztak a vendégek, de ez sem segített, így a második etapot már könnyebben nyerte a házigazda.

A harmadik szett hullámzó játékot hozott. Mindkét csapatnak akadtak jó és rossz periódusai. Volt, amikor „ellépett” a BRSE, amit aztán a jászságiak ledolgoztak. Ám a vezetést egyszer sem tudták elvenni a csabaiaktól. Deme edző 19:13-nál már kikérte második idejét. Ez sem használt, a végére ismét belelendülő házigazdák magabiztosan hozták a szettet és a találkozót, így két lépésre kerültek a bajnoki döntőtől.

Az egyik fél harmadik győzelemig tartó párharcának állás 1:0 a Békéscsaba javára. A második mérkőzésre pénteken kerül sor Jászberényben.

Sasa Nedeljkovic: — A bajnoki véghajrákban, amikor már az elő- és negyeddöntők jönnek, mindig az első meccs a legnehezebb. De most is tudtuk, mit akarunk. Győzelmünk után most már a pénteki második felvonásra tekintünk előre, készülünk a folytatásra technikailag és taktikailag egyaránt.

Deme Gábor: — Az első szettben magas szinten játszott a csapat. A második és harmadik játékrészben elfogyott a nyitásfogadásunk, ekkortól a Békéscsaba akarata érvényesült. Ígérem, otthon nyerünk!