Megvan az első lépés!

12369029 919723528119351 5467215619393836196 n555Előnyben a címvédő BRSE a bajnoki döntőben.

Linamar-Békéscsabai RSE—Vasas Óbuda 3:1 (14, —23, 28, 15)

Röplabda NB I-es női mérkőzés, döntő, 1. találkozó. Békéscsaba, 1600 néző. V.: Ujházi Mónika, Horváth M.

Békéscsaba: Clement 11, Tálas 4, MATIC 15, BODNÁR 16, Soós 7, SZAKMÁRY 25. Cs.: MOLCSÁNYI (liberó), Korniss 2, Holst, Fábián. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Vasas: DE SOUSA, KLEIN 10, Nagy E. 3, Miklai 11, Szombathelyi Sz. 8, HARDY 9. Cs.: Tóth A. (liberó), Vacsi 3, Villám, Durst, Windisch. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:2, 6:6, 9:6, 12:8, 15:9, 19:11, 23:12. 2. szett: 3:0, 5:1, 7:7, 10:8, 14:11, 16:19, 20:19, 21:23, 23:23. 3. szett: 3:0, 6:1, 8:2, 10:5, 10:9, 11:13, 13:17, 15:19, 19:19, 19:23, 22:24, 24:24, 25:26, 29:28. 4. szett: 4:1, 7:2, 8:7, 10:7, 17:9, 20:10, 23:14.

Nagy érdeklődés előzte meg a bajnoki döntőt, a televíziós közvetítés ellenére több mint 1500 néző szurkolt a Békéscsabai Városi Sportcsarnok lelátóin. Nem vitás, hogy a két legjobb magyar csapat vívta a finálét, a Békéscsaba sorozatban harmadszor, a Vasas hetedszer mérkőzhetett az aranyéremért. A zászló a hazaiaknak állt, akik egyedülálló sorozatot produkálva 34 mérkőzést nyertek meg zsinórban a hazai sorozatokban. Azonban nem szabad leírni a fővárosiakat sem, akiket a két elveszett legutóbbi döntő miatt is fűthetett a visszavágás vágya.

Nem sokat teketóriáztak a csapatok, hatalmas elánnal vetették bele magukat a küzdelembe. Az adok-kapokból a BRSE jött ki jobban,12:8-nál majd 15:9-nél is időt kért Jókay Zoltán, a vendégek edzője. Ebben az időszakban Tanja Matic repítette a csabaiak szekerét, a hazai támadásokra nem volt ellenszere a Vasasnak, így viszonylag gyorsan előnyt szerzett a házigazda.

Bár a második etapot is hazaiak kezdték jobban, időben észbe kaptak Miklaiék, és egy 6:0-s rohammal fordítottak. Egy darabig fej-fej mellett haladtak a felek, majd négy egymást követő ponttal már ismét a Csaba vezetett, majd hazai hibák után újra a Vasas, amely az első szettlabdáját kihasználva, kiegyenlített.

Látszólag nem viselte meg a Molcsányiékat az előző játékrész elvesztése, a harmadik szett elején ők domináltak, azonban pillanatok alatt felzárkóztak a piros-kékek, sőt a vezetést is átvették. Jól és taktikusan játszottak a vendégek ebben a periódusban, alaposan feladták a leckét a csabaiaknak, akik szurkolóiktól támogatva elkeseredett hajrát indítottak, hogy megfordítsák a állást. Mindez horrorisztikus végjáték után sikerült is, így a BRSE egy játszmára került a mérkőzés megnyerésétől.

A negyedik játszmára megtört a Vasas. A Békéscsaba fokozatosan növelte előnyét és látványos pontokkal ragadtatta tapsra a publikumot. Bodnár remek nyitássorozata és a Matic mellé felnövő Szakmáry Gréta ütései ellen nem volt ellenszere a vendégeknek, így a címvédő megnyerte a mindig különleges fontossággal bíró első találkozót.

Az egyik fél három győzelméig tartó döntő állása: 1:0 a Békéscsaba javára. Folytatás csütörtökön Budapesten.

Sasa Nedeljkovic: — Mindig az első mérkőzés, amely mindig a legnehezebb. Tudtuk, hogy mentálisan is nagyon fel kell készülnünk. Egy könnyű első szettet egy nehéz második és harmadik követett. Ahogy csúsztunk vissza a második játékban, úgy jöttünk vissza a harmadikban. Készülünk a csütörtök esti folytatásra!

Jókay Zoltán: — Az első játszmában puhány, akaratgyenge játékot mutatott a csapat, a folytatásra felébredtünk, sajnálom a harmadik szett végjátékát. A negyedikre már nem tudtunk mentálisan felkelni.