Fantasztikus siker! Legjobb 16 közé jutott a BRSE a nemzetközi Kupában.

TEVA Gödöllői RC–Linamar Békécsabai RSE 2:3 (–23, –17, 25, 17, 13)

Challenge Kupa női röplabda-mérkőzés, visszavágó. Gödöllő, 350 néző. V.: Moula Lemonia (görög), Dimachi Florin (román).

Gödöllő: Lutter, SZAKMÁRY 21, Fritz 8, CSENGERI 20, Takács 4, Széles 12. Cs.: Bánlaki (liberó), Nagy K., Radomszki 7. Vezetőedző: Horváth András.

Békéscsaba: Dabics 4, MOLCSÁNYI 9, Bodnár 4, Radonjics 20, SOÓS N. 20, CLEMENT 18. Cs.: Szpin (liberó), Korniss. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:0, 5:2, 6:7, 6:12, 8:13, 13:17, 15:20, 18:20, 21:22, 23:23. 2. szett: 6:3, 10:5, 11:9, 14:9, 14:11, 19:12, 23:15, 24:17. 3. szett: 2:4, 4:9, 7:11, 9:16, 11:16, 15:20, 18:20, 20:21, 23:22, 23:24. 4. szett: 1:2, 4:2, 6:6, 8:6, 8:10, 10:12, 10:14, 13:17, 17:23. 5. szett: 5:3, 5:8, 8:10, 10:11, 13:13.

A nagy tétnek megfelelően hatalmas elánnal vetették bele magukat a csapatoka küzdelembe. Bár az első pontokat a TEVA GRC szerezte, feltámadt a szép számú szurkolója által buzdított BRSE és meglépett néhány ponttal. A meccsben maradásért küzdő hazaiak nem adták fel, fej-fej mellett haladtak a csapatok. 23:23-nál elég volt két hiba és hiába vezetett szinte végig a vendégcsapat, a szettet a hazaiak nyerték.

Az elbukott első játszma láthatóan megtörte a csabaiakat, a Gödöllő élt a lélektani előnnyel, szinte végig Szélesék domináltak a játékrészben. Küzdött a BRSE, de rengeteg pontatlanság jellemezte játékukat ebben a periódusban, ami hazai szett győzelmet eredményezett ismét, ezzel igen csak nehéz helyzetbe kormányozta magát a Békéscsaba.

Nem akart az aranyszettre hagyatkozni a BRSE. Soós érezte, hogy több kell, elkezdte a pontgyártást. 5:11-nél azonban jöttek az érthetetlen hibák és zárkózott a GRC. Utolsó erőtartalékait mozgósította mindkét gárda, hihetetlen küzdelem folyt a pályán. Sarah Celment vezetésével már 20:14-re vezetett a Békéscsaba, innen lett újra egyenlő. Aztán dobbant a csabai szív és óriási izgalmak után hozta a szettet a csabai gárda.

Immár a Gödöllőn volt a teher, hiszen az esetleges vendég szett győzelem BRSE továbbjutást jelentett volna. Jobban kezdtek a hazaiak, de Kormos Mihály csapata fordított és növelte a csapásszámot. Kétségbeesetten kapaszkodott a Gödöllő, de a szurkolói által szárnyakat kapó Békéscsaba hősiesen védte előnyét. A halványabb feladó teljesítmény ellenére Molcsányi, Soós és a szenzációsan játszó Clement pontjai szett győzelmet, ezáltal békéscsabai továbbjutást eredményeztek.  Hosszú percekig zúgott az „Európa-Európa” rigmus a lelátón.

Bár a továbbjutás eldőlt, még az ötödik szett is nagy csatát hozott, mindkét csapat harcolt a győzelemért, gyönyörű labdameneteknek is tapsolhatott a nagyérdemű. Végül ezt a játszmát is megnyerte a BRSE, így méltán ünnepelhetett a gárda, amely így a legjobb 16 közé jutott a gárda a Challenge Kupában.

Kormos Mihály: a már majdnem megnyert első szett elvesztése kihatott a folytatásra, de sikerült innen is felállnunk és kiharcolnunk a továbbjutást. Köszönjük a szurkolók támogatását. Az orvosi stáb nagyot dolgozott az elmúlt hetekben, hogy a mai napon a legjobb összeállításban tudjuk pályára lépni.

Továbbjutott: a Linamar Békécsabai RSE, kettős győzelemmel, 6:3-as összesítéssel