team3Linamar-Békéscsabai RSE—Jászberényi RK 3:1 (—26, 19, 22, 11)

NB I-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 750 néző. V.: Mezei Zoltán, Nagy Lajos.

Békéscsaba: TÁLAS 6, MATIC 28, Bodnár 7, Soós 8, Szakmáry 17, Clement 7.
Cs.: Molcsányi, Szpin (liberók), Ilyés 2, Fábián, Nagy V. Edző: Sasa Nedeljkovic.

Jászberény: Borsos 5, Brkovic 1, Gardovic 4, PINTÉR 16, Bleicher 2, MISHONOVA 20.
Cs.: Lékó (liberó), Kovács F., Bertók, Kocsmár, Gregor. Edző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:3, 4:3, 4:7, 9:7, 11:12, 14:12, 20:21, 25:25.
2. szett: 3:2, 3:4, 9:7, 14:9, 17:16, 22:18. 3. szett: 4:2, 4:8, 6:13, 13:14, 14:17, 17:20, 22:21. 4.szett: 2:2, 10:3, 15:5, 19:7, 23:10.

A mérkőzés előtt nagy kérdés volt, hogy a hétközi görögországi kirándulás fizikailag és mentálisan mennyit vett ki a magyar bajnoki címvédő játékosaiból. A válaszra nem kellett sokat várni, hiszen nagyon sok hibával kezdett a Békéscsaba, a Jászberénynek nem is igazán kellett erőlködnie, a hazaiak hibáiból gyűltek náluk a pontok. Nem véletlen, hogy a BRSE mestere 4:7-nél már időt is kért. Ezt követően elkezdtek zárkózni Molcsányiék, azonban továbbra sem működött a blokk és mezőnyben sem remekelt a csabai hölgykoszorú, melynek eredményeképp, ha szorosan is, de megnyerte az első játékrészt a jászsági gárda.

A folytatásban sem tudott váltani a BRSE. Lerítt a mentális fáradtság a csapatról. Ezt megérezve a közönség lelkes biztatásba kezdett és Tanja Matic a hátán vitte az övéit. Neki és a sokasodó vendég hibáknak köszönhetően maradt szettben a hazai csapat és hatalmas küzdelem árán ki is egyenlített.

A harmadik szett elején megint a Jászberénynek állt a zászló, kicsúcsosodott a nehéz hétközi, görögországi kirándulás fáradtsága, már 4:7-nél, aztán 5:11-nél is kénytelen volt kikérni idejét Sasa Nedeljkovic. Aztán varázsütésre változott a játék képe, elkezdett zárkózni a bajnok és a hajrára utol is érte riválisát és innen már nem engedte ki a kezéből az etap megnyerését.

A negyedik játékrészben aztán elkezdett úgy játszani a BRSE, ahogy korábban megszoktuk tőlük. Igaz, ehhez kellett egy egyre jobban fáradó ellenfél is, de az is tény, alaposan feljavult a hazaiak védekezése illetve ültek a nyitások is, ami végül meghozta a sikert.

Összességében 110 perc alatt fontos győzelmet szerzett a BRSE, így tartja veretlenségét és első helyét a tabellán. A folytatásra sem kell már sokat várni, hiszen csütörtökön a TEVA Gödöllő csapata látogat Békéscsabára.

Mestermérleg

Sasa Nedeljkovic: — Az első három szettben görcsösen és fáradtan játszottunk, utána kijöttünk a nehézségekből, és olyan lett a játékunk, amilyennek igazából kell lennie. Egy jó Jászberényt sikerült végül, ha nehezen is, de legyőznünk.

Deme Gábor: — Három szettig kimondottan jól játszottunk, ott aztán 20:17-nél volt a fordulópont. A Békéscsaba van olyan jó csapat, hogy ezt kihasználja.