A németek szereztek előnyt, tisztességgel helyt állt a BRSE

Linamar-Békéscsabai RSE-Rote Raben Vilsbiburg (német) 1:3 (—23, 22, —11, —18)

Challenge Kupa női röplabdamérkőzés, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Békéscsaba, 1800 néző. V.: Igli Feshtli, Martin Yanakijev (albán, bolgár).

Békéscsaba: Molcsányi R., Dabics, Clement, Bodnár, Radonjics, Soós N. Cs.: Szpin (liberó), Korniss, Nagy V., Bagyinka, Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Vilsbiburg: Lazics, El-Wassimy, Stigrot, Stöhr, Mesa, Sajdova. Cs.: Pogány (liberó), Osterveld. Vezetőedző: Jonas Kronseder.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:3, 5:4, 7:5, 7:7, 10:7, 11:11, 14:12, 14:15, 16:19, 18:19, 18:22, 21:22, 21:24, 23:24. 2. szett: 2:0, 4:1, 5:4, 7:4, 7:8, 9:9, 12:11, 14:12, 16:14, 17:17, 19:17, 20:20, 22:20, 24:22. 3. szett: 1:6, 2:9, 4:15, 7:15, 7:18, 9:21, 11:24. 4. szett: 1:3, 2:5, 3:7, 5:9, 5:12, 6:14, 9:15, 10:17, 12:17, 14:19, 15:23.

Kígyóztak a sorok a pénztáraknál, ez is mutatta, hogy nem mindennapi mérkőzés vár a BRSE csapatára. Jöttek szurkolók és érdeklődők szerte az országból, lázba hozta a közvéleményt a magyar bajnok és a német sztár gárda összecsapása.

Közel kétezer néző előtt fergeteges hangulatban kezdődött a mérkőzés, amely elején partiban volt ellenfelével a Békéscsaba, sőt, az első szett közepéig néhány remek ponttal vezetett is a házigazda. A hazai oldalon Soós, a túloldalon Sajdova és a bivalyerős világbajnok kubai Mesa volt nagyon elemében. Utóbbi egy gyönyörű ásszal is kitűnt, csapata pedig átvette a vezetést. A játékrész végére beleerősített a Vilsbiburg, s már-már behúzta a szettet, amikor Radonjicsék feljöttek és ismét nyílttá tették a játszmát, de Dabic két buta hibája után a németek örülhettek.

4:1-re, majd 5:2-re is vezetett a második felvonás kezdetén, s a lendület most is kitartott egy darabig, de a vendégek most hamarabb eszméltek és a cseh Sajdova hajszálpontos ejtéseit követően már 7-nél beérték a fehér mezes házigazdákat. Bosszantó hibák segítették a németeket, egyszer Radonjic hosszú nyitása, másszor egy ejtés, amellyel Molcsányiék tálcán kínálták fel a lehetőséget. A meccs addigi legszebb jelenetét a játékrész közepén láthattuk: parádés mentések végén Soós bombája landolt jó helyen, s újra a Csabánál volt az előny. Keményen megküzdött minden egyes pontért a Békéscsaba, néha hihetetlen mezőnymunkával szedték össze a labdákat. Mindez előnyhöz, majd szett labdához vezetett, amelyből az elsőt Molcsányi értékesítette, hatalmas hangorkánt okozva.

Elaludta a harmadik játék első pillanatait a békéscsabai társulat, 1:5-nél Kormos Mihály időt is kért. Ezután sem úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt a csabaiak szakmai igazgatója elképzelte: a labdák valahogy mindig visszavágódtak a hálóról, a nyitások is hosszúnak bizonyultak, egyszóval a csabai lányoknak semmi sem sikerült és csak futottak az eredmény után. Nagyon úgy nézett ki, hogy ez a szett már idejekorán elúszott, teljesen leragadtak a hazaiak. Ebben a játszmában mindössze tizenegy pontra futotta.

A negyedik etapban a csabaiak már nem tudták visszahozni azt a formát, amit a második szettben láthattunk tőlük. Szó nem volt arról, hogy feladták volna, de a sorozatos hibák lelohasztották a társaságot, amely végül kénytelen volt meghajolni a németek előtt.

A Vilsbiburg jobb játékerőt képviselt, de talán ha a Békéscsaba nem ellenük játssza a szünet utáni első mérkőzését, jobban megszorongathatta volna ellenfelét.

Kormos Mihály: — Két szetten keresztül tudtuk tartani a németek által diktált tempót. Több magasabb hőfokú mérkőzés kellene ahhoz, hogy tovább partiban lehessünk az ilyen kaliberű ellenfelekkel. Nem adjuk fel!

Jonas Kronseder: — Elégedett vagyok a látottakkal, jó úton haladunk.