Fontos idegenbeli sikert arattunk Jászberényben!

A házigazdák ugyan megnyerték az első szettet, azonban onnantól a BRSE akarata érvényesült.

Jászberény VT – Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 1:3 (21, -15, -17, -15)

Női Extraliga mérkőzés – Jászberény, 500 néző, Vezette: Tillmann Gyula, Dr. Árpás Krisztina.

Jászberény Volleyball Team: Petrenkó (2), Cveticanin (15), Devaney (5), Petőváry (6), Yakovchuk (10), Pintér (11). Csere: Lékó (libero), Riczkó, Malysheva, Faragó. Vezetőedző: Deme Gábor.

Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE: Tálas (2), Glemboczki (16), Bodnár (8), Perovic (18), Mlinar (20), Medic (9). Csere: Molcsányi (libero), Szpin, Szedmák. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása: 1. szett: 6-8, 14-16, 21-20. 2. szett: 7-8, 16-11, 21-15. 3. szett: 8-3, 16-10, 21-12. 4. szett: 8-4, 16-10, 21-11.

Jászberényben kezdte meg hétvégi túráját a bajnoki címvédő BRSE csapata, ahol az első hazai bajnoki mérkőzését játszó házigazda fogadkozott a mérkőzés előtt, hogy megpróbál borsot törni az esélyesebb csabaiak orra alá.

Ennek megfelelően két gyors ponttal kezdte a mérkőzést a Jászberény, de Glemboczki két támadása révén hamar kiegyenlített a BRSE. A hazai pálya előnyét kihasználva három egységnyi előnyt alakított ki a hazai együttes, de Perovic támadása és Medic blokkja után sikerült faragni a hátrányból. Hosszú labdamenetek következtek, amelyből a hazai csapat jött ki jobban, Kormos Mihály 4 pontos hátránynál időt kért. Mindkét csapat hibát-hibára halmozott, nem alakult ki magas szintű játék, egymás hibáiból éltek a felek. A csapatok fej-fej mellett haladtak, a berényiek tudták tartani 1 pontos előnyüket egészen a hajráig, amikor Mlinar majd Perovic bombáját követően pillanatokig vezetett a Békéscsaba, de a hazaiaknak sikerült kiegyenlíteni 21-nél. Ezután zsinórban 4 pontot szerzett ellenfelünk és megnyerte az első játszmát.

Kormos Mihálynak sikerült felráznia a csapatot a második szett kezdetére, a hazaiak azonban nem engedték, hogy meglógjon a címvédő és átvették a vezetést. Egy hazai pontot követően azonban ritmust váltott csapatunk és a folytatásban a kegyetlenül kihasználták ellenfelük hibáit Glemboczki Zóráék. Innen már nem volt megállás és a szett végére a csabai lányoknál ismét beindult Mlinar, aki zsinórban három pontot szállított az ötszörös magyar bajnoknak, ezzel esélyt sem adva a házigazdának.

A harmadik játszma két hazai ponttal kezdődött, amelyekre Perovic válaszolt. Majd Bodnár egy ásszal és Tálas lehelet finom ejtésével 3 pontra növelte a csabai előnyt 3-6. Teljesen átvette a szett irányítását a BRSE, Medic támadásait nem tudta kivédekezni a hazai csapat és 5 pontra nőtt a vendégek előnye. Ezt követően Molcsányi pillanatai következtek, liberónk egy labdameneten belül háromszor mentett, majd Glemboczki fejezte be a hosszú labdamenetet. (8-12) Deme Gábor kénytelen volt időt kérni, de ez sem segített, 17-25-re megnyerték a szettet Tálas Zsuzsáék.

Azzal a lendülettel folytatta a mérkőzést a Békéscsaba, amellyel az előző szettet befejezte és hamar 3 pontos előnyt tudott kialakítani. A folytatásban sem apadt a BRSE koncentrációja, míg a berényiek sok hibával játszottak és 8-nál már 4 pontos előnye volt a csabai lányoknak, 4-8. Csapatunk teljesen átvette a mérkőzés irányítását, nyomás alá helyezte a hazai együttest. Perovic három nyitása után 10 pontra nőtt a csabai előny, 10-20. A berényieknek ugyan sikerült is faragniuk a hátrányból, azonban innen már nem volt visszaút: 15-25-re ezt a szettet is hozta a BRSE, így 1-3 arányú győzelmet aratott.

Kormos Mihály: A második szett közepétől tudtunk olyan játékot produkálni, mint amilyet valójában tudunk, illetve azokat a taktikai elemeket, amiket megbeszéltünk, ekkortól tudtuk tökéletesen betartani. Az elején fegyelmezetlenek voltunk és hagytuk a berényi támadókat azokon a helyeken, azokban az irányokban támadni, amit nem lett volna szabad. Ahogy a hibák számát lecsökkentettük, egyértelművé vált a mérkőzés, kidomborodott a két csapat közötti különbség.