Győzelemmel debütáltunk a Magyar Kupában!

Csapatunk a DVTK elleni sikerrel mutatkozott be a sorozatban, ami azt is jelenti, hogy a holnapi találkozón két szett megnyerése esetén már a legjobb 8 között vagyunk.

DVTK FUX – Békéscsabai Röplabda SE 1:3 (-11, 21, -14, -20)

Az eredmény alakulása: I. szett: 5:5, 11:11, 11:21. II. szett: 6:4, 13:8, 20:14. III. szett: 6:8, 11:14, 12:20. IV. szett: 3:8, 8:18, 15:21.

BRSE: Evans, Glemboczki, Klaric, Dapic, Pekárik, Bodnár. Csere: Molcsányi (libero), Fábián, Szedmák, Bodovics, Sebestyén. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer

Két miskolci ponttal kezdődött a mérkőzés, a házigazdák már az elején éreztették, nem feltett kézzel várták esélyesebb ellenfelüket. 11:11-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor Klaric vezetésével sebességet váltott a BRSE és egy hatalmas rohammal lezárta a szettet. Vasja Samec Lipicer a játékrész közepétől szinte minden játékosának lehetőséget adott, akik éltek is az alkalommal.

A második etap ismét DVTK fölénnyel indult, nem adták fel Toma Sándor tanítvanyai, akik közül főleg Alex Donaghy volt elemében. 13:8-nál csapatunk mestere időkérésre kényszerült. Nem változott a játék képe, a lelkes hazaiak remekül használták ki hibáinkat. 20:14-nél visszatért a pályára Evans, Dapic és Klaric is, mindez azonban késő volt, a nyitásrontások megpecsételték sorsunkat, így megérdemelten egyenlített a DVTK.

A harmadik szettre visszahozta kezdőcsapatát a BRSE szlovén vezetőedzője, csapatunk a játékrész elejétől magához vette a kezdeményezést. Ashley Evans labdáiból éltek centereink, illetve amerikai feladónk több alkalommal is remekül tette át a labdát az ellenfél térfélére. Ismét jelentős különbség alakult ki, mely meg is maradt az etap végéig, így ismét előnyt szerzett a Békéscsaba.

A 4. szett Pekárik ponttal indult, érződött, hogy a BRSE pontot kíván tenni a mérkőzés végére. A miskolciak előbb időt kértek, majd cseréltek, de jelentősen sem befolyásolta a találkozó állását, volt, hogy 10 pontos különbséget mutatott az eredményjelző. Egy utolsó hajrát még indítottak a hazaiak, de Molcsányiék visszaverték a próbálkozásokat és megnyerték a mérkőzést.

Folytatás holnap, a visszavágót szintén Miskolcon rendezik, a felek megállapodásának értelmében.

Mestermérleg:

Toma Sándor: Örülök, hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban méltó ellenféléi voltunk a Békéscsabának.

Vasja Samec Lipicer: Megtettük az első lépést, hogy a következő körbe jussunk.