Győzelemmel kezdett a BRSE Zágrábban!

20151229 185312-cutFATUM-NYÍREGYHÁZA – LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE 0:3 (-20, -24, -18)

Közép Európai Liga mérkőzés, Zágráb. Vezette: Gril, Miklosic (szlovénok)

Békéscsaba: Szakmáry 12, Clement 12, Tálas 2, T. Matic 12, Bodnár 11, Soós 5. Csere: Molcsányi R., Szpin (liberók), Fábián F. 1, Korniss, Nagy V. 1, Ilyés. Edző: Sasa Nedeljkovic

Nyíregyháza: Ramdin 6, Sitku 1, Sikos 2, Vén 8, N. Váldez 3, Andrejkovics 3. Csere: Tóth F. (liberó), Araujo 15, Erdős, Sitkey 1. Edző: Kőhalmi Richárd

Az eredmény alakulása:
1. játszma:
 3:0, 5:8, 9:11, 15:17, 16:22. 2. játszma: 4:5, 6:8, 13:14, 18:20, 24:23. 3. játszma: 2:7, 8: 15, 13:18, 17:22.

A mérkőzés első három pontját a szabolcsiak szerezték, de 5:8-nál már a csabaiak előnyét mutatta az eredményjelző. Szívósan tartotta magát a Nyíregyháza, de a magyar bajnoki címvédő mindig előbb volt pár ponttal, annak ellenére, hogy nem nyújtottak csúcsteljesítményt. Azonban ez is elegendő volt a mindig fontos első etap megnyeréséhez.

Döcögősen indult a 2. játékrész is. Egymás hibáiból éltek a csapatok. Cserélt is Sasa Nedeljkovic, a mérsékelt teljesítményt nyújtó Tálast helyén Fábián Fanny folytatta, de igazából ez sem változtatott a játék képén. A különbséget Tanja Matic pontjai jelentették, azonban a remekül küzdő Nyíregyháza kiegyenlített, majd szettlabdához jutott. Ekkor azonban megrázta magát a BRSE és megfordította a játékrészt és így már 2:0 arányban vezetett.

A harmadik etapban magához ragadta a kezdeményezést a Békéscsaba. Ha nem is játszottak jól Molcsányi Ritáék, de érezhetően megtörték ellenfelük lendületét és eldöntötték a mérkőzést.

Folytatás holnap a hazai Mladost Zagreb ellen, ahol a győzelemhez sokkal jobb teljesítményre lesz szükség a csabaiaknak.

Mestermérleg:

Kőhalmi Richárd: A sok hibával tarkított mérkőzésen, a kevesebbet rontó Békéscsaba győzött, melyhez gratulálok.

Sasa Nedeljkovic: Sikerült legyőzni a Nyíregyházát, de holnap nehezebb mérkőzés vár ránk, ahol a csapattól jobb játékot várok.