Nagyszerű győzelem a horvát bajnok ellen!

Linamar-Békéscsabai RSE—TEVA-OK Porec 3:0 (14, 19, 20)

Közép Európai Liga női mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. V.: Danica Viktorini, Lukas Kralovic (szlovákok).

Békéscsaba: MATIC 13, Bodnár 4, Soós 4, SZAKMÁRY 15, CLEMENT 13, TÁLAS 7. Cs.: Szpin, Molcsányi (liberók), Korniss, Fábián, Ilyés. Edző: Sasa Nedeljkovic.

Porec: Jaksetic 2, RACIC 12, Ipsa, A. Usic, M. Usic 4, Jozic 4. Cs.: Zahinovic, Sain (liberók), Duspara 2, Licul, Slisko. Edző: Miodrag Stojakovic.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:2, 6:3, 6:7, 10:7, 12:8, 12:11, 17:11, 24:13. 2. szett: 1:3, 5:4, 8:6, 14:9, 19:12, 21:17, 24:18. 3. szett: 4:1, 9:2, 13:8, 16:13, 18:16, 20:19, 24:19.

A magyar bajnok a horvát aranyérmes ellen. Pikáns párosítás, főleg úgy, hogy az előző napokban mindkét gárda 3:0 arányban múlta felül a TEVA Gödöllőt.

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, melyet fokozott, hogy hatalmas elánnal vetették magukat küzdelembe Sasa Nedeljkovic lányai. Tálas remekbe szabott feladásai után Matic és Szakmáry valóságos szőnyegbombázással sokkolta a meglepett horvátokat, akik a szett közepén még felzárkóztak, de ezzel el is lőtték puskaporukat, így a BRSE magabiztosan hozta az első felvonást.

A második játszma is hasonló koreográfia mentén zajlott, ekkorra Sarah Clement is bekapcsolódott a pontgyártásba és a beálló Molcsányi is parádésan mezőnyözött. Az ellenfélnél Racic termelte a pontokat, de egyedül kevés volt a jól játszó csabaiak ellen.

Nem csökkentettek a tempón Soósék harmadik szettben sem, végleg eldőlni látszott a találkozó. A hazaiaknál pályára léptek a fiatalok is, Fábián, Korniss és Ilyés is bizalmat kapott. Egy apró megingást kivéve ezt a játékrészt is magabiztosan hozta a Békéscsaba, ezzel letette a névjegyét a Közép Európai Ligában.

Folytatás vasárnap 16 órától Kaposváron, majd szerdán ismét rangadót láthat a lelkes csabai publikum, hiszen a brazil és amerikai légiósokkal megerősített Vasas csapata próbál majd visszavágni az elmúlt két bajnoki döntőben elszenvedett vereségért.

Szasa Nedeljkovics: — Sokkal jobban játszottunk, mint két napja. Az első két szettben jól működött a csapat, a harmadikban ugyanakkor nem figyeltünk eléggé és felhoztuk a vendégeket, de a végén hoztuk a mérkőzést.

Miodrag Stojakovic: — Egészen jól éreztük magunkat Békéscsabán, a közönség igazán jó hangulatot teremtett. Sajnálom, hogy ma nem tudtunk jobban teljesíteni.