Szerdán este a Magyar Kupa döntőbe jutás a tét!

Nem mindennapi küzdelemre van kilátás január 30-án, szerdán 18 órától, ugyanis a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján feszül egymásnak a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE és a Vasas Óbuda együttese.

A párharc első találkozóját hazai pályán 3:2 arányban a piros-kékek tudták megnyerni, azonban csapatunk előző két mérkőzésén mutatott játéka alapján pánikra nincs ok. A Folyondárban lejátszott meccs után a csabai lányok új erőre kaptak és előbb január 24-én a svájci Pfeffingen együttesét győzték le a CEV Kupában, kiharcolván a negyeddöntőbe jutást majd pár nappal később, az Újpest magabiztos legyőzésével jelezték Tálas Zsuzsáék, hogy jó formában vannak és készen állnak a harcra.

Szerdai ellenfelünk szintén nemzetközi kupaporondon szerepelt, a Challange Cup-ban a szlovén GEN-I Volley NG csapata vendégeként szenvedett el 3:1-es vereséget, amely a sorozatból való kiesésüket jelentette. 2 nappal később azonban a hazai pontvadászatban tudtak 3:0-s győzelmet aratni a Szombathely gárdája ellen.
Továbbra sem áll az óbudaiak rendelkezésére Panagiota Dioti, de a Vasas pár napja bejelentette, hogy régi játékossal bővült a keretük. Dékány Bernadett 2012 után ismételten a csapatukhoz igazolt.

A visszavágóval kapcsolatban a BRSE vezetőedzőjét, Paul Bogdant kérdeztük:

„A játékosok közötti összhang csiszolásán és a nyitás-fogadáson dolgoztunk, hiszen láttuk, hogy ezekkel problémánk akadt az első találkozón. Nincs lefutva még ez a párharc, szerdán 0:0-ról indulnak a csapatok, de az első mérkőzésen szerzett 2 szett és 1 pont sokat jelenthet a végelszámolásnál. Hazai környezetben, újult erővel fogunk küzdeni és harcolni az utolsó sípszóig. Bízom a játékosaimban, látom a szemükben az elszántságot, a tenni és győzni akarást!” – fogalmazott Paul Bogdan.

A csapatnak szüksége lesz a buzdításra, töltsük meg újra a Békéscsabai Városi Sportcsarnokot szerdán és szurkoljuk ki együtt a csabai lányok továbbjutását!