UTÁNPÓTLÁS HÍREK, EREDMÉNYEK, BESZÁMOLÓK

🟦 U19 I. osztály – Kvalifikációs szakasz, M csoport 1. torna:

Szolnokon folytatódott a Torma Ágnes nevét viselő U19 bajnokság következő szakasza. Eredetileg 2 mérkőzést játszott volna csapatunk, de a szegediek a sok megbetegedés miatt nem tudtak részt venni a tornán, így csak a szolnokiak ellen léptünk pályára! Csapatunk stabil alapjátékának köszönhetően 3 szettben diadalmaskodott a jól küzdő hazaiak ellen, így kedvező helyzetből várhatja a folytatást!

Szolnoki SPC- Békéscsabai RSE- Szegedi RSE 0:3 (-16,-13,-21)

BRSE: Tóth Adrienn, Fekete Gréta, Lenkefi Lea, Feld Bettina, Erdei Kinga, Gellén Viktória, Laurinyecz Lilla, Tuska Brigitta, Lázár Kamilla, Radnai Lili, Radnai Luca, Szűcs Gréta, Kucsera Jázmin. Edző: Nacsa Gábor

👉Nacsa Gábor: A lányok nagyszerűen reagáltak rá, hogy szettenként más összeállításban küldtem őket pályára. Mind a rutinosabb, mind a fiatalabb játékosok jól teljesítettek, gratulálok nekik!

🟦 NB II. / U21-es bajnokság:

A szombati szolnoki ifjúsági mérkőzés után vasárnap egy hosszabb, miskolci túra várt junior csapatunk játékosaira. Lányaink a fáradtság ellenére jól összpontosítottak, határozott nyitásaikkal sokszor nehéz helyzetbe hozták a miskolciakat, akik jól küzdöttek, de a végén mégis a csabaiak örömétől volt hangos a csarnok. Gellén Vikiék 59 perc tiszta játékidő alatt arattak idegenbeli győzelmet.

NB II. /U21 – F csoport 11. forduló

Miskolci VSC- Békéscsabai Röplabda SE 0:3 (-16,-19,-14)

BRSE: Fekete Gréta, Feld Bettina, Gellén Viktória, Lenkefi Lea, Laurinyecz Lilla, Radnai Lili, Radnai Luca, Szűcs Gréta, Kucsera Jázmin. Edző: Nacsa Gábor

👉Nacsa Gábor: A lelkes hazaiak a szettek elején megnehezítették a dolgunkat, de sikerült a fordítás, megérdemelt győzelmet arattunk.

🟦 Január 23-án vasárnap Debrecenbe utazott a BRSE Zöld csapata az Országos Mini Bajnokság következő fordulójára. A hazai csapat visszalépett a versenytől, mert több tagja karanténba kényszerült, így csupán két mérkőzést játszottunk.

A Sárospatak ellen jól kezdtünk, de végül ellenfelünk győzedelmeskedett. A NBARA elleni második mérkőzésen nehezebben lendültünk játékba és a végig összeszedettebben játszó jászberényi csapathoz nem tudtunk felzárkózni.

Országos Mini Bajnokság III. osztály

BRSE Zöld – Sárospataki Utánpótlásnevelő Sportiskola Egyesület 1:2 (10, -22, -24)

BRSE Zöld – Nagyboldogasszony Röplabda Akadémia 0:3 (-13,-14, -20)

BRSE Zöld: Erdélyi Tamara, Gólya Enikő, Hermeczi Nikolett, Holodnyák Dalma, Korcsok Réka, Kurilla Emese, Lakatos Dorina, Ravasz Lilla, Rondic Neira, Szeverényi Adél. Edző: Széplaki Nóra

👉Széplaki Nóra: A mai napon küzdelemben nem volt hiány, de megmutatkozott, hogy még nagyon sok játékelemben kell fejlődnünk.