Vereség Nyíregyházán!

Fatum-Nyíregyháza – Swielsky-Békéscsabai Röplabda SE 3:0 (23, 25, 17)

Női röplabda Extraliga mérkőzés. Nyíregyháza. Vezette: Jámbor T., Horváth M.

Az eredmény alakulása: I. szett: 5:8, 13:13, 18:18. II. szett: 6:9, 14:15, 21:21. III. szett: 10:8, 16:13, 20:14.

Nyíregyháza: Francesco, Pilar, Lymareva, Varga, Pintér, Lohmann. Csere: Tóth F. (liberó) , Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László

Békéscsaba: Grbic, Jerkov, Klaric, Collar, Bodovics, Bodnár. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Fábián. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer

Nyíregyházán folytatta szereplését csapatunk, ahol a tabellán 2. helyezett szabolcsiak ellen akarta borítani a papírformát a BRSE.

Vasja Samec Lipicer módosított az elmúlt időszakmban megszokott felálláson, Pekárik Eszter helyett Bodovics Hanna kezdett. A csabaiak kezdték jobban a találkozót, de 8:8-nál már egyenlőt mutatott az eredményjelző. Hatalmas csata alakult ki, minden egyes pontért keményen meg kellett küzdeni. Pokoli izgalmakat hozott a hajrá, hol egyik, hol pedig a másik csapat vezetett egy ponttal. Végül, ha minimális különbséggel is, de a Nyíregyháza megnyerte az első etapot.

A második szettet a vendégek kezdték jobban, de nem hagyta magát leszakítani a Fatum. Ebben a periódusban több volt a hiba, főleg a nyitásrontás, melyet írhatunk a mindkét félnek szokatlan terem számlájára is. 18:17-nél fordítottak a hazaiak, melyet azonnal csabai időkérés követett. 24:23-nál csabai szettlabdánál Klaric hosszúra méretezte ütését, ezzel játszmában maradt a Nyíregyháza és a hazaiak éltek is a kínálkozó eséllyel, hiszen megfordították és megnyerték az etapot.

A harmadik játékrészben sem lassított a Nyíregyháza, a Békéscsabát érezhetően megfogta az előző végjáték. Aztán újabb fordulat jött, Mia Jerkov állt a BRSE élére, nyitássorozatával kiegyenlített együttesünk. Majd érthetetlen rövidzárlat következett be a csabai oldalon, szétesett a nyitásfogadás, így a hazaiak magabiztos előnyre tettek szert, melyet megtartottak a mérkőzés végéig, így megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Csapatunk legközelebb csütörtökön, 2020. február 6-án, 18 órától lép pályára Békéscsabán, ahol a Challenge Kupa nyolcaddöntő visszavágóján a szlovén Calcit Kamnik lesz az ellenfél. Számítunk szimpatizánsaink biztatására!

Mestermérleg:

Hollósy László: Nagyon örülök, hogy a csapatom megértette azt, amit az öltözőben mondtam nekik. Ma mertünk álmodni, mertünk hinni a vágyainkban. Ezért kelünk fel mindennap, hogy bebizonyítsuk elsődlegesen saját magunknak, hogy nincs határ, ha igazán dolgozni akarunk.

Vasja Samec Lipicer: Az első két szett megnyerésére reális esélyünk lett volna nyerni, de hibáink megpecsételték sorsunkat. A harmadik etapban pedig elvesztettük magabiztosságunkat. Sajnálom, hogy nem sikerült a pontszerzés, mert úgy éreztem, hogy jó formában van a csapat.