Nagyszerű csabai debütálás a Challenge Kupában

Linamar-Békéscsabai RSE—TEVA-Gödöllői RC 3:1 (—22, 18, 28, 20)

Challenge Kupa női röplabda-mérkőzés a 32 közé jutásért, 1. találkozó. Békéscsaba, 800 néző. V.: Akinci Erdal, Simics Stanislava.

Békéscsaba: Dabic (5), MOLCSÁNYI (16), Nagy V. (6), Radonjic (17), Soós. (15), Clement (10). Cs.: SZPIN (liberó), Bodnár (3). Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Gödöllő: Lutter (2), SZAKMÁRY (30), Fritz (7), Csengeri (12), Takács (6), Széles (8). Cs.: Bánlaki (liberó), Kalotai, Nagy K., Radomszki (2). Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:2, 4:3, 5:8, 11:10, 13:15, 17:17, 17:19, 18:22, 21:23. 2. szett: 3:1, 5:2, 9:4, 12:6, 12:9, 13:13, 17:15, 21:17, 23:18. 3. szett: 1:4, 4:5, 4:7, 8:9, 13:10, 15:11, 18:13, 20:15, 20:22, 22:22, 23:24, 25:24, 26:26, 27:28. 4. szett: 0:3, 4:3, 4:6, 9:7, 12:10, 14:11, 18:12, 19:18, 24:18.

Kuriózumnak számít, ha egy nemzet két csapata csap össze a nemzetközi kupában. Ez történt szerdán Békéscsabán, ahol a magyar bajnok Linamar – Békéscsabai Röplabda SE csapata az osztrák címvédő kiverésével a 2. fordulóba jutó TEVA – Gödöllői RC gárdájával találkozott. A Gödöllő, idén még nem veszített tétmérkőzést, a bajnokságban, a Békéscsabát is legyőzte 3:1-re. A kétmérkőzéses párharc továbbjutója nem a 3., hanem egyből a Challenge kupa nyolcaddöntőjébe jut. Ez annak köszönhető, hogy a párharc győztesének következő ellenfele eredetileg a CEV-kupa első fordulójában kisorsolt spanyol Logrono és az azeri Igtisadchi Baku összecsapás vesztese lett volna.
Az azeriek azonban visszaléptek a kupa- és a bajnoki indulástól is, így a magyar továbbjutó legközelebb majd csak januárban, a nyolcaddöntőben lép majd pályára.
Szép számú közönség előtt, ennek megfelelően jó hangulatban indult a mérkőzés, ahol sokáig fej – fej mellett haladtak a csapatok. Mindkét edző alaposan felkészítette csapatát, hatalmas taktikai harc folyt a pályán. A hajrára fordulva érezhető volt, hogy csak apróságok döntenek majd. Elég volt néhány csabai hiba és a vendégek örülhettek az első szett megnyerésének.
A második etapban egyértelműen a csabai lányok akarata érvényesült, némi zavar a játékrész derekán állt be, de gyorsan helyreállt a nyugalom. Pazar labdamenetek után kiegyenlítette szetthátrányát a Békéscsaba.
A folytatás, ha lehet még nagyobb küzdelmet hozott. Érezhető volt, hogy aki ezt a játékrészt nyeri, az komoly lélektani előnyhöz jut majd. A játszma vége ennek megfelelően hihetetlen izgalmakat hozott. Négy szettlabda a hazai, egy a túloldalon, végül a csabaiak örülhettek, egy nem mindennapi labdamenet után.
Megfagyott a vér a hazai drukkerekben, a Gödöllő három gyors ponttal nyomatékosította szándékait, azonban most sokkal hamarabb felébredt a Békéscsaba és Radonjic és Soós bombáival el is húztak hat ponttal. Remekül röplabdázott a Békéscsaba, de nagyot játszottak Szakmáryék is. Ismétlődött a 3. szett végjátéka, újra mélyről kapaszkodott vissza a TEVA, csak hogy még maradjon némi izgalom. De az ellenállhatatlanul játszó Molcsányi Rita vezetésével a csabaiak őrizték előnyüket, amelyet nem adtak ki a kezükből a mérkőzés végéig.

A visszavágót november 26-án 18 órakor rendezik Gödöllőn.

Kormos Mihály: — Nagyon felkészült belőlünk a Gödöllő, megtalálták a gyenge pontjainkat. A harmadik szett döntött. Gödöllőn legalább két szettet kell nyernünk.

Horváth András: — Sokat belehibáztunk a támadásokba, készülünk a következő mérkőzésre.