Hittel és bátorsággal küzdött a BRSE, emelt fővel vesztett a magyar bajnok!

DINAMO KRASNODAR (orosz) – LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RÖPLABDA SE 3:0 (21, 26, 16)

20151209 163626CEV Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Krasznodar, 1500 néző.
V: Janik (lengyel), Kolehmainen (finn)

Dinamo Krasnodar: Filistyinszkaja 5, Koseleva 15, Marjuhnics 6,
Malih 14, Hodunova 3, Jefimova 5. Csere: Krjucskova, Bibina (liberók), Paszinkova 7, Krivec 1. Edző: Konsztantyin Usakov

Békéscsaba: Tálas 5, Matic 11, Bodnár 4, Soós 12, Szakmáry 13, Clement 10. Csere: Molcsányi R., Szpin (liberók), Fábián F., Nagy V. Edző: Sasa Nedeljkovic

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 3:6, 6:7, 10:8, 11:11, 14:11, 17:14, 17:16, 19:16, 20:19, 23:19. 2. játszma: 4:0, 5:4, 8:6, 8:9, 10:10, 10:12, 14:12, 16:14, 16:18, 17:20, 19:21, 22:21, 23:24, 25:24, 26:25. 3. játszma: 1:0, 1:5, 3:6, 6:7, 10:7, 13:9, 17:12, 17:16

Történetének legerősebb ellenfelével szemben, idegenben kellett bizonyítani a magyar bajnoknak, hogy nem véletlenül van a legjobb 16 között a második számú európai kupasorozatban.

Jó hangulatban kezdődött az összecsapás, köszönhetően annak, a vélhetően felsőbb utasításra kivezényelt katonának is, akik hangosan buzdították a hazaiakat. Mindez egyáltalán nem zavarta meg csabai lányokat, akik egyáltalán nem voltak megilletődöttek, a címvédő, friss Orosz Kupa-győztes Krasznodar otthonában. Tanja Matic 3 pontja vezette be a találkozót, az oroszok csak 8.8-nál egyenlítettek. A BRSE magyar válogatott ütője, Szakmáry Gréta az egyik labdamenetnél úgy blokkolta a világ egyik legjobb játékosát, Tatjana Koselevát (a világbajnok és kétszeres Európa-bajnok klasszis amúgy hátán cipelte a Krasznodart), mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. De a többiekre sem lehetett panasz. Egyenlő állásnál fordultak be a hajrába a csapatok, de elég volt egy-egy apró hiba, amit a 190 centiméter feletti szupersztárok kegyetlenül megtoroltak.

A második etapban 4:0-nál Sasa Nedeljkovic időkéréssel próbálta megakadályozni a hazaiak rohanását. Erőfeszítéseit siker koronázta, hiszen innentől a BRSE parádés játékkal átvette a vezetést. Mintaszerű támadások, remek védekezés jellemezte a csabaiak játékát. Tálas Zsuzsanna jól osztogatott, a csereként beálló liberó, Szpin Renáta jól mezőnyözött és az amerikai Sarah Clement is kitűnt centerjátékával. 21:23-nál karnyújtásnyira volt a szett győzelem Soóséknak, de az oroszok szettlabdákat is hárítva heroikus küzdelemben maguk javára fordították a játékrészt.

A harmadik szettben jól kezdtek a vendégek, sokáig vezettek is, azonban a Dinamo még rá tudott tenni egy lapáttal és megfordította az állást. 17:12-ről még felzárkózott a BRSE 17:16-ra, de ekkor már érezhetőek voltak a fáradtság jelei, így a hazaiak megnyerték az összecsapást. A vendégcsapat teljesítményét az igényes orosz közönség is vastapssal honorálta. Emelt fővel és büszkén jöhettek le a pályáról a csabai lányok, hiszen a világ egyik legerősebb csapatát sikerült hatalmas erőbedobásra kényszeríteni.

A visszavágót december 17-én rendezik a Viharsarokban. A 18 órakor kezdődő találkozót az MTVA Sport 4 csatornája élőben közvetíti majd. De érdemes lesz a helyszínen szurkolni a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban, hiszen egyedülálló élményt kínál ilyen szintű játékosokat látni élőben.

Nyilatkozatok:

Sasa Nedeljkovic, vezetőedző: – Az első két játszmában nagyon komolyan és magas szinten röplabdáztunk. Százegy százalékosan felkészültünk a Krasznodarból és a csapat vissza is tudta adni a pályán a korábban begyakoroltakat. Emelt fővel, büszkén jöhettünk le a pályáról. A visszavágón is mindent ki fogunk adni magunkból.

Molcsányi Rita: – Örülök, hogy ilyen szintű csapat ellen sikerült bizonyítani, hogy mire vagyunk képesek. Otthon mindent megteszünk a bravúr érdekében.

Soós Nikolett: – Derekasan küzdöttünk, helyt álltunk és 2 és fél szetten keresztül jól tartottuk magunkat. Pályán belül éreztük, hogy egyre feszültebbé vált ellenfelünk. Kevés hiányzott a szett győzelemhez. Nagyon várjuk a hazai visszavágót, ahol szurkolóink által támogatva meglepetésre készülünk.