Nem sikerült a visszavágás, szlovén győzelem a rangadón!

Linamar Békéscsabai RSE—Calcit Ljubjana (szlovén) 0:3 (-21, -22, -15)

BRSE-CalcitRöplabda Közép-európai Liga női mérkőzés, Békéscsaba, 1800 néző.
V.: Bardic, Muha (horvátok).

Békéscsaba: Szakmáry, Soós, Bodnár, Matic, Clement, Tálas. Cs.: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Calcit: Grudina, Mihevc, Blazic, Kostic, Koleva, Van de Vyver. Cs.: Pahor (libero). Vezetőedző: Aljosa Jemec.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:3, 7:8, 10:14, 12:16, 14:16, 19:19, 19:22, 21:22, 21:24. 2. szett: 1:2, 4:4, 5:8, 10:11, 13:13, 14:16, 14:18, 15:21, 17:23. 20:23, 22:24. 3. szett: 2:1, 2:4, 4:8, 7:10, 11:14, 11:18, 12:21, 15:23.

A tavalyi MEVZA Cup döntőjének visszavágóján revansra készült a csabai csapat a Mariborban elszenvedett vereségért. Mindkét oldalon akadtak hiányzók, hiszen a BRSE nélkülözte a jó formában lévő Csengerit, aki gerincsérv gyanújával kórházi kezelésre szorul, míg a vendégek kispadjáról hiányzott az olasz Beltrami mester, aki a napokban mondott le posztjáról. Helyette eddigi segítője meccselt.

Az első szettben jól kezdtek a vendégek, azonban a játszma közepén felzárkózott a szurkolói által buzdított BRSE (9:10). A vendégek nagyon jól fogadtak, támadásban pedig a bolgár Koleva és a szerb Kosztic rendre pontot szerzett. A hajrában a hazaiak 19:19-re egyenlítettek, ám ezt követően három ponttal elhúzott a Ljubjana. A csabaiak egy pontra ismét feljöttek, ám ekkor Bodnár nyitása után a labda a hálóban kötött ki, és a vendégek már nem engedték ki kezükből a játszma győzelmet.

A második szettben is az elsőhöz hasonló koreográfia szerint zajlott. A szlovénok kezdtek jobban, a békéscsabaiak 4:4-re még egyenlítettek, majd az első technikai szünetnél a belga feladó van de Vyver jó labdáival 8:5-ös előnyt szerzett a Ljubjana. Elsősorban a gyenge nyitásfogadás volt szembetűnő a hazaiak részéről, főleg Tanja Matic volt bizonytalan, így zömmel kiszorított helyzetekből támadhatott a BRSE, amit könnyen védett a szlovén bajnok. Próbálkoztak a csabaiak, Sasa Nedeljkovic időt kért 14:18-nál, de ez sem használt, hiszen a vendégek hat pontos előnyhöz jutottak (16:22). A fiatal, mindössze 16 éves feladó Petrenkó is beállt, és rögtön két jó nyitással 20:23-ra hozta fel csapatát. Ezt követően két játszmalabdát hárított a BRSE, de a végén ismét az összeszedettebb szlovénok húzták be a szettet.

A harmadik játékban 2:1-re vezetett a BRSE, de gyorsan fordított a Calcit és a vendégek tartották az előnyt, így az első technikai szünetnél 8:4-re vezettek. Ezt követően feljöttek a hazaiak 10:7-re. A folytatásban a szlovén bajnok jól használta ki a békéscsabaiak hibáit, fokozatosan növelték előnyüket, és tartották a hat-hét pontos előnyt, és végül magabiztosan hozták ezt a szettet, és ezzel a mérkőzést.

A hazai szurkolók végig lelkesen biztatták csapatukat, de ezen a napon a vendégek jobban összpontosítottak, és néhány kiemelkedő egyéni teljesítménynek köszönhetően megérdemelten nyerték a találkozót.

A Mezva Cup szerdán folytatódik, 18 órakor a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban a magyar bajnoki ezüstérmes Vasas-Óbuda a szlovén Calcit Ljubjanával méri össze tudását. A Linamar Békéscsabai Röplabda SE, pedig csütörtökön 18 órakor a Vasas-Óbuda együttesével találkozik a városi sportcsarnokban.

Sasa Nedeljkovic: — Ez a Calcit egy ember kivételével ugyanaz, mint amely tavaly a döntőben legyőzött bennünket. Jól felkészültek belőlünk, technikailag képzett együttes. Köszönjük a szurkolók segítségét, és a Vasas ellen szeretnénk győzelemmel zárni a 2016-os évet.