CSM Lugoj – Békéscsabai Röplabda SE 3:0 (17, 21, 22)

BRSE: Tálas, Mlinar, Glemboczki, Perovic, Bodnár, Medic. Csere: Molcsányi (liberó) , Szedmák. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Eredmény alakulása:
1. szett: 11:12, 18:14.
2. szett: 10:5, 18:9.
3. szett: 8:10, 18:18.

A román pontvadászat középcsapatának számító Lugos gárdája ellen kezdte a temesvári felkészülési tornát a BRSE. Kiegyenlített küzdelmet hozott a találkozó eleje, majd 12:12-nél hullámvölgybe került a magyar bajnok, időt kért és cserélt Kormos Mihály, de a szettet ellenfelünk nyerte.

Nem sokat változott a játék képe, a 2. etapban sem, a gyenge nyitásfogadásból nem tudtak hatékonyan támadni Szedmák Rékáék, ami megpecsételte sorsukat. (2:0)

A harmadik szettben magához ragadta a kezdeményezést a BRSE, pár ponttal mindig előrébb járt a magyar együttes, azonban 18:18-nál elfogyott az előny és elég volt néhány hiba, melyet kíméletlenül kihasznált ellenfelünk és lezárta a találkozót.

Kormos Mihály: Közel 50 pontot ajándékoztunk az ellenfélnek, ennyi hibával nem lehet mérkőzést nyerni.