Sikeres rajt a fővárosban!

Hétvégén elkezdődött az U21-es bajnokság is, melynek első fordulójában rögtön a nagy rivális, Vasas gárdájához látogattak a viharsarki fiatalok. Mindkét csapatban voltak hiányzók, illetve mindkét oldalon sok, a korosztályánál fiatalabb játékos kapott lehetőséget. A BRSE jobban kezdte a találkozót, de az első szett végjátéka mégis, a rengeteg nyitást rontó hazaiaké, lett, köszönhetően a csabaiak rengeteg hibát hordozó játékának. A következő két felvonás már az elejétől csabai vezetéssel indult, melyet végig tartani tudtak, az ekkor fegyelmezettebben játszó vendégek, így közel 90 perc játék után 1-2 állt az eredményjelzőn. A negyedik szettben elég volt egy pár perces figyelmetlenség és a Vasas élni tudott a lehetőséggel, így jöhetett a döntő szett, melyben végig dominált a BRSE, így egy izgalmas, ötszettes győzelemmel kezdte meg az idei bajnokságot.
U21 Nemzeti Bajnokság, Nők, Alapszakasz. Budapest, 100 néző.
Vasas Óbuda – Békéscsabai RSE 2-3 (22,-15,-20,21,-8)
BRSE: Boskó Á, Szűcs, Araczki, GELLÉN, Sinka, Lenkefi. Csere: Kertész (libero), Tatár G, Feld. Edző: Nagy Attila
Nagy Attila: Felforgatott, és hiányos felállásban, a garabonciás napok utóhatásait viselve tudtunk ma nyerni. Ez volt az egyetlen pozitívuma a mai napnak.