Vasárnapi csata – A Gödöllő érkezik!

A csütörtök este a Folyondár utcában diadalmaskodó Linamar – Békéscsabai Röplabda SE kellemes kényszerhelyzetbe hozta magát a vasárnapi, listavezető TEVA Gödöllő elleni rangadó előtt. A bajnokcsapat győzelmi szériája közben szépen lassan látóközelbe hozta a tabella tetejét, miközben riválisait fokozatosan szakította le. A hétvégi rangadó tétje, hogy egy győzelemmel már nem lenne veretlen a bajnokságban, s a bajnokcsapat számára reális közelségbe kerülne az alapszakasz első helye, amely a rájátszás szempontjából fontos lehet. A csütörtöki Vasas elleni rangadó sima csabai győzelemmel zárult, igaz, mindkét csapatból voltak hiányzók.

A hétvégi mérkőzés előtt Kormos Mihály így vélekedik:

“A Vasas elleni mérkőzéssel belecsaptunk a decemberi meccsdömping közepébe. A mérkőzés 60-70%-ában taktikusan, jól játszottunk a két kezdőjátékosát nélkülöző piros-kékek ellen. Gyorsan megtaláltuk a gyenge pontokat. Szerencsére éltünk a lehetőséggel. Az utolsó játszma közbeni közjáték bennünket zavart meg inkább, s nem úgy fejeztük be az összecsapást, mint szerettük volna. Mindentől függetlenül szép győzelmet arattunk. Kis pihenés után jöhet újra a bajnokságban eddig veretlen Gödöllő következik. Bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk legyőzni a Pest megyeieket. Ebben a pillanatban az UTE mellett gödöllőiek vannak a legjobb formában Magyarországon. A Challenge Kupában mindkétszer a harmadik szettben sikerül magunk javára fordítani a mérkőzést. Itthon 29-27 volt, míg ott 27-25. Nagyon pici volt a különbség a két gárda között. Ha a kulcsjátékosaik egyszerre jól játszanak, akkor nagyon nehéz megállítani őket. Legjobb összeállításunkban lépünk pályára. Igazi nagy csata lesz, melyre reméljük, sokan kilátogatnak majd, hiszen az idei három találkozó valóban közönség-szórakoztató volt.”

A mérkőzés vasárnap 16,00 órakor kezdődik a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban.