Linamar-Békéscsabai RSE—TEVA Gödöllői RC 1:3 (—26, 16, —21, —21)

NB I-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 800 néző. V.: Szabó P., Ujházi Mónika.

Békéscsaba: Dabic (6), Soós N. (19), Bodnár (3), Radonjic (16), Molcsányi (10), CLEMENT (14). Cs.: SZPIN (liberó), Kanizsai, Korniss, Nagy V. (1). Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Gödöllő: Széles (7), Lutter (1), SZAKMÁRY (17), Fritz (4), CSENGERI (27), Takács (5). Cs.: BÁNLAKI (liberó), Nagy K., KALOTAI (6), Lados. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:2, 3:12, 11:13, 16:17, 17:21, 20:21, 20:24, 24:24, 26:26. 2. szett: 2:0, 2:4, 4:4, 8:6, 11:8, 12:13, 15:15, 23:15. 3. szett: 4:2, 5:8, 7:8, 9:9, 9:11, 12:11, 16:15, 16:19, 18:19, 20:24. 4. szett: 4:0, 4:4, 7:6, 7:8, 10:13, 14:15, 14:18, 15:21, 20:22, 21:24.

A novemberi Challenge Kupa összecsapás kétszer is BRSE győzelmet hozott a felek párharcában, a hazaiak ezzel a lélektani előnnyel várták a bajnokságban még veretlen Gödöllőt. Jó kezdést követően döcögőssé vált a csabaiak játéka: a Pest megyeiek sorozatban szerzett tíz pontja, komoly vendég előnyt eredményezett. Nem kapták el a fonalat a hazaiak kulcsemberei, a csapatkapitány Soóst le is cserélte Kormos Mihály. Azután hirtelen változott a játék képe, pontról pontra javult a címvédő. Kilenc pontos mínuszról zárkóztak fel kettőre, azonban egyszer sem tudták utolérni vendégeiket, pedig többször is volt rá lehetőségük. Maratoni hosszúságúra nyúlt a szett, a gödöllőiek az ötödik szettlabdájukat értékesítve nyerték meg az első játékot.

A második játszma — ha lehet —, még kiélezettebb, szorosabb ütközetet hozott, sokáig a Békéscsaba irányított, vezettek már három ponttal is, de a vendégek behozták hátrányukat. 12:12-nél még Szakmáry ütött egy ászt, majd Bodnár labdája került vonalon kívülre, ám innentől kezdve ismét azt játszották a csabaiak, amit megszokhattunk, 14:15 után többek között Clementnek és Radonjicsnak is köszönhetően zsinórban kilenc pontot gyűjtött a BRSE, a szettet Soós szép ütése zárta le és ezzel egyenlített a házigazda.

A 3. felvonás kezdete is nagy küzdelmet hozott. A szokottnál tompább volt a Békéscsaba, rengeteg pontatlanság és hiba a vendégek malmára hajtotta a vizet. Kormos Mihály látta a bajt és időt kért. Csapata szaladt az eredmény után, mígnem 12-nél hosszú idő után ismét — ha pici időre is —, de a Csabánál volt az előny. Küzdöttek derekasan a felek, mindenki tisztában volt azzal, hogy a meccs talán legfontosabb szettjét játsszák. Az utolsó harmadban a Gödöllő játszott jobban, sokat ért számukra a gyors egymás után megkaparintott négy egység. Hálóba püfölt csabai nyitások, remekül sáncoló Gödöllő, a vendégek tulajdonképpen megérdemelten húzták be a harmadik szettet.

A 4. felvonásban sem igazán ment a csabaiaknak, Clement kivételével nem volt igazán jó egyéni teljesítmény. Küzdöttek Molcsányiék, de talán az elmúlt hetek sorozatterhelése sokat kivett a gárdából, mert amikor felzárkóztak volna, rendre egy-egy alapvető rontással maguktól vettél el az egyenlítés esélyét, így a Gödöllő megérdemelten vitte el a három pontot Békéscsabáról.

Kormos Mihály: — Megérdemelten nyert a Gödöllő. Nagyon sokan tudásuk alatt teljesítettek és ez egy ilyen kiélezett mérkőzésen csak vereséget eredményezhetett.

Horváth András: — Kicsit hullámzó volt a koncentrációnk, de fontos mérkőzést sikerült megnyernünk.